Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Doplnění Rozpisu soutěže

27. 11. 2012

Doplnění Rozpisu soutěže OLLH 2012-13 OSLH ÚO č.1

Na základě žádosti oddílu TJ Jiskra Králíky a HC Čestic a na základě „emailového“ hlasování oddílů, ke kterému přihlédli členové výkonného výboru, doplňuje STK Rozpis soutěže takto:

NOVĚ PŘIDANÝ BOD - ČL.13, o)

Po dohodě většiny mužstev MŮŽE být za obvyklých podmínek RS čl.13, j) a při splnění čl.10, b)

od 27.11.2012 dopsán hráč juniorské nebo dorostenecké kategorie, který splňuje tyto podmínky:

- je řádně zaregistrován za mateřský oddíl

- má vystavené hostování na dobu určitou v jiném oddíle

- v jiném oddíle NENASTUPUJE za mužstvo MUŽŮ, ale jen v mládežnické kategorii

- NASTUPUJE v hostování v soutěži na úrovni kraje (ne dorostenecká liga apod.)

Při žádosti o dopsání na soupisku, zašle žádající oddíl s doplněnou soupiskou i oskenovaný registrační průkaz hráče.

Zároveň připomínám, že hráč musí při startu předkládat „Protokol o souhlasu“.

Radko Jasanský

Předseda STK OSLH ÚO


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Názor

(Zdenda R., 4. 12. 2012 20:09)

Jako nestranný fanoušek krajské i oblastní ligy musím říct, že v tom máte pěkný bordel, kterým akorát snižujete regulérnost Vaši soutěže, když tu čtu, jak si každý "hrabe sobě" nezávisle na nějakých pravidlech atd., a naopak některý jiný týmy se snaží téměř stejnými činy pošpinit, viz. minulý rok.

.

(Rens, 29. 11. 2012 0:31)

Já myslel, že pravidla daná před sezónou platí pro všechny stejně....jistě, máme klausuli, která úpravu pravidel povoluje, ale už to samo o sobě je dost velká podivnost. "Kraviny" jsou důsledně dodržovány a zásadní věci jako jsou řádné registrace jsou odpovědným v podstatě fuk. Jeden je musí dodržovat (a stojí to ranec) a druhému se udělí vyjímka. Viděl jste například někdo registrační průkazy hráčů Králík???? Přes výslovné nařízení, že podobizna musí odpovídat aktuální podobě, se z nich usmívají šestiletí kluci a nikoho to nevzrušuje. A to nemluvím o nebetyčném střetu zájmu v podobě hrajících rozhodčích, to je naprosté unikum. Dokud se nemilosrdně nepotřou všechny tyto ústupky, nebude tato soutěž nikdy plnohodnotná. Prosím o zveřejnění výsledků onoho "emailového" hlasování. Kdo byl pro a kdo proti. Děkuji.

Re: .

(hlávka, 29. 11. 2012 21:29)

3x proti Žamberk, Řetová, Rychnov n/K, ostatní byli pro

Re: .Pro Rens

(Hrčka J., 30. 11. 2012 12:27)

Tak ti nevím Rendo, Když jsem požadoval řízení soutěže bez jakékoliv demokracie aspoň v počátečním období, setkal jsem se s argumentací jako neblázní, je to soutěž založená na dobrovolnosti hraná pro dobrý pocit a žízeň. A na základě tohoto se ti pokusím odpovědět na tvoji kritiku práci svazu. Registrace - ponechání v platnosti neplatných registrací - pokud hráč nehostuje v jiném týmu nebo nepřestupule, má starou registraci. Oddíly kvůli finančním nákladům a administrativě chtěli ponechat tyto registrace. Proto jsou schválené soupisky s podpisy hráčů, aby v případě pochybnosti mohl rozhodčí zkontrolovat totožnost podle vzoru podpisu a popřípadě OP. Nelíbí se mě to, ale regulérnost je dodržena. Dodatek rozpisu soutěže - jsme u zmiňované demokracie. Aktivu oddílu bylo ponecháno právo veta jako nejvyššímu schvalovacímu orgánu a to bylo využito zcela ve znění Rozpisu soutěže. Osobně se budu snažit toto právo v příští sezoně znemožnit, jednou se něco schválí s danou dobou platnosti a není možné do toho zasahovat. Rozhodčí - sám jsem po příchodu do soutěže měl podobný problém. Je to unikátum, souhlasím. Ovšem s faktem, že rozhodčích je nedostatek nic neuděláme a víme, že to bude do budoucna ještě horší. Zmiňovaná trojice rozhodčích je díky střetu zájmů důkladně sledována a na jejich obranu musím uznat, že jsem se za tři roky u nich nesetkal, že by zpackaly nebo dokonce ovlivnili zápas. Vždy se najdou stížnosti, v jejich případě jich je minimum. A s dovolením, vyjádřím se k tvému přestupku. Již od prvních minut zápasu kdy jsi se dopustil chyby při výměně hole, jsi svým chováním vůči rozhodčímu si koledoval o příslušný trest až jsi během utkání dokráčel kam jsi došel. A nemyslím si, že by zrovna toto byla "kravina". Na závěr - kritizovat práci svazu má právo každý, ovšem svaz je pouze výkonným orgánem dohlížející nad regulérnosti soutěže na základě ustanovených norem Aktivem oddílů, který je nejvyšším orgánem jak jsem se již zmiňoval. Takže kritizovat lze svaz pouze v případě, že poruší zmiňované normy soutěže. Ovšem je dobře, když adresná kritika se spojí s konstruktivní kritikou a potom lze pracovat na přípravě následujících sezon tak, aby se objevující se pochybení již neopakovala a podle toho svaz připravil a ke schválení předložil materiál zajišťující plnohodnotnost soutěže. Ale, jsme VŠICHNI připravení na ztrátu zažité demokracie a přejít k nemilosrdnému bezústupkovému systému řízení soutěže??? TAK URČITĚ, je to prostor k diskuzi, odborné diskuzi!!

Re: Re: .Pro Rens

(Rens, 1. 12. 2012 0:34)

Hlávkovi díky za odpověď.
Že se vždycky Juro chytneš ty...:-) Zdravím tě srdečně a bez jakékoliv ironie. Hned na úvod bych prosil nevměšovat můj trest do této debaty - nemá s ní nic společného. Onou kravinou jsem měl na mysli 30 hodinový limit pro dopsání nového hráče do soupisky. Toto nařízení má smysl pokud má družstvo A i B tým zároveň, jinak nikoliv. Na konkrétním příkladu ti ukážu důvod mé štiplavé reakce. Před několika málo hodinami jsem se vrátil z utkání Čestice vs. Rychnov n. Kn. Ponechme stranou průběh a výsledek utkání, příspěvek není psán z žádné frustrace. Na diskuzní stránce HC Dlouhoňovice je možné se dočíst, že Čestice díky vleklým zdravotním problémům nemohou využít služeb svého tradičního gólmana a že prohrály díky neumění jeho nástupce. Kraličtí zase mají nedostatek hráčů (zranění, zaneprázdněnost, a já nevím co ještě). Potom se na www.oslhuo.cz dočtu, že po 5. kole se změnil Rozpis soutěže a družstvům Králík a Čestic byla udělena vyjímka, která neměla ani nutnou podporu všech týmů, o možnosti nastupování juniorů, kteří jsou na řádném hostování v jiném oddílu. Za normálních okolností v normální soutěži tedy "černý" start. Potom se na již zmíněném utkání Čestice vs. RK dívám na řadového golmana Čestic, jak sedí na lavičce a místo něj chytá junior z Chocně. Čestice tedy neměly nouzi na pozici brankáře, ale pouze nebyly spokojeni s jeho výkonností. To je to, co mi na tom vadí!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mužstvo HC RK se v podstatě dostalo za jiných okolností do téhož problému, ale muselo si jej vyřešit samo, což stálo nemálo úsilí a finančních prostředků. Ale podařilo se a nikoho ani nenapadlo kvůli interním problémům měnit řády celé soutěže. Po loňské šaškárně s Husákem a týmem Řetové, po frašce s udělením podmíněného trestu za "X" neoprávněných startů jsem vkládal veliké naděje do nového VV a že se dopředu stanovená pravidla budou týkat všech stejně. Neúčastním se jednání VV, takže nevím, jaké tlaky z jakých stran působí, ale jedno je nad Slunce jasné. Jiří Hlava st. je aktivním hráčem Jiskry Králíky, členem Výkonného Výboru, členem Komise rozhodčích a aktivním hlavním rozhodčím. Střet zájmů snad nemůže být jasnější. Jak se Juro tohle mohlo stát? Aby bylo jasno, já novému VV držím palce, až je mám modrý, ale argumenty typu "nemá kdo pískat" neobstojí. Na seznamu je 30 rozhodčích, každé kolo se sehraje 5 utkání k čemuž jich je zapotřebí max. 15. Promiň, ale demokracie ve sportu je blbost! Zastávám ten názor, že jestli chce někdo "nebláznit" a hrát pro radost a žízeň, tak ať jde žíznit do některé z lig neregistrovaných (LHétL, CHL, CSC, RHL,....). Všichni se snažíme nynější OSLH budovat nějakou úroveň a prestiž přitahující nové hráče a sponzory. Okošíkovaný chodící bezmozek, této registrované soutěži pouze škodí.
Když jsi se vyjádřil k mému přestupku, udělám to veřejně také. Mé chování nebylo vzorové, ale pokud takové bylo, mělo být potrestáno a nebylo. Tudíž nebylo nad únosnou mez. Po celý zápas jsem byl soupeřem atakován jako snad nikdy. Podlitiny od kopanců a úderů hokejek mám pod lopatkou, zezadu na stehnech na předloktích...na mé upozornění Hlava reagoval s úsměvem, ať si hledím svého. Když jsem se 20 sekund za stavu 3:3 po další sekyře do ruky neovládnul, vrátil jsem sekanec jeho autorovi také a to značně nevybíravě. Hlava se na nás koukal a zase nic. Nevyloučil mne. To rozlítilo zase hráče Voděrad a chtěl se se mnou prát, načež ode mne dostal hlavičku. Koš na koš - bez zranění. Byla to ode mne hloupost a týmu Voděrad jsem se písemně omluvil, ale kdyby Hlava reagoval, tak to tak daleko nedošlo. On pouze vyčkával, až se naskytne příležitost mi sebrat registračku, protože další utkání jsme hráli s Králíkami.
Já jenom doufám, že diskutuji dostatečně konstruktivně a odborně. Dobrou noc.

Re: Re: Re: .Pro Rens

(Hrčka J., 1. 12. 2012 2:07)

Dobrý Rendo, co jsi napsal, má smysl. Jednoznačným problémem se ukazuje právo veta Aktivu oddílu. VV žádost Králik zamítal od počátku do konce, ale většinové přehlasování a vyjádření vůle nejvyššího orgánu svazu je pro VV závazné a doufám, že již pouze pro tuto sezonu. Dnes to již vidíme všichni, že zde se stala chyba a našim úkolem je z chyb se poučit a neopakovat je. Měl jsem za to, že když se na svazu vytvoří skupina zkušených lidí pracující v hokeji mnoho let, získají si důvěru představitelů jednotlivých oddílů, tak jak sám píšeš, a budou při svém rozhodování brát zřetel na doporučení a rozhodnutí členů VV. Nestalo se, ale koho za to vinit? Možná mne, že jsem byl natolik nedůsledný a neapeloval jsem na omezení pravomocí Aktivu oddílů, ale považoval jsem to za rozumné a chtěl jsem aby to nebylo o jedincích ve VV, ale aby to bylo onás všech s námi všemi. Snad mne rozumíš. Snad jen příště, potkáváme se poměrně často, zastav se a proberme osobně pohledy na nedostatky v řízení soutěže, nikdy se nebráním adresné a konstruktivní kritice, ale myslím si, že je zbytečné se tady dohadovat. Na závěr k tomu počtu rozhodčích, tito uvedení v rozpisu nejsou jen pro naši soutěž, ale chodí pískat mládež i muže i do vyšších soutěží a proto předseda KR na svazu to nemá vůbec jednoduché s jejich delegací s ohledem na termínové kolize. Měj se a díky za tvoje vyjádření v této diskuzi.

Re: Re: Re: Re: .Pro Rens

(Jirka Hlava st. - rozhodčí, člen VV, KR a jednatel Králík, 1. 12. 2012 11:56)

Vyjádřím se o mé pozici rozhodčího. Pískám tuto soutěž víc než patnáct let a nikdy jsem neměl a nikdy mít nebudu v úmyslu někoho poškodit, natož ovlivnit utkání. Dělám to pouze pro to, že mě to opravdu baví a doufám, že ještě dlouho bavit bude. K tvému chování při utkání s Voděrady se vyjadřovat nebudu, asi by to bylo na dlouhou diskusi a já mám svědomí čisté. Neměl jsem sebemenší důvod se tě zbavovat a vůbec jsem před utkáním nepřemýšlel, že příští utkání hrajeme s Rychnovem. Včera jsem se taky mohl zbavit někoho s Čestic, když s nimi příští týden hrajeme. Komplex s tebe v Králíkách určitě nemáme.
Ještě k mému působení ve svazu. Jsem členem VV a komise rozhodčích. Mojí starostí jsou webové stránky. O trestech a jiných věcech v průběhu sezony rozhoduje STK a DCK a já se těchto jednání neúčastním.
Jsem navíc i jednatelem oddílu Králík a od prvního jednání nového svazu jsem apeloval o zařazení juniora na střídavý start. Na VV jsem neuspěl (byl jsem přehlasován) a tak jsem toto rozhodnutí nechal na jednotlivých oddílech. Rozhodli, jak rozhodli a STK až po tomto vyjádření všech přistoupilo k úpravě. Není to pravidlo pouze pro Králíky a Čestice, ale mohou ho využít všichni. Všichni ti, kdo se ve svém oddíle starají o rozvoj mládeže. To, že Žamberk a Řetová byla proti, mě moc nepřekvapilo, protože několik let mládež nemají, nebo neměli, ale že zrovna Rychnov, kde s mládeží pracují, mě opravdu překvapilo (asi proto, že se v žádosti objevilo moje jméno).
A na závěr, každý tým může před, nebo v průběhu sezony vetovat jednoho rozhodčího, takže jestli máte v Rychnově ten pocit, že vám nějak ubližuji, máte šanci tak učinit.

Re: Re: Re: Re: Re: .Pro Rens

(Rens, 1. 12. 2012 19:52)

Juro, určitě si můžeme pokecat. Debatu jsem nesměroval konkrétně na tebe, ale na všechny, kteří jsou za tuto změnu v průběhu soutěže odpovědní. Díky za to, že komunikuješ alespoň ty.
Ohledně startu juniorů...nemám proti střídavému startu juniorů v OSLH mužů vůbec nic, považuji to dokonce za prospěšné. Ale pouze v případě, že za mužstvo mužů Čestic nastoupí junior hrající zase jenom za Čestice. A ne, že za Čestice nastoupí junior hrající v Chocni. Pokud teda Čestice nemají naplněnou kategorii junioři, nemají prostě kde brát a hotovo. Takhle ZASE došlo k pokroucení pravidel. Pokud si aktiv takovou změnu odsouhlasí jednohlasně, nemám námitek, ale tady se ignoroval názor 3 týmů z 8. Nepočítám 2 předkladatelské týmy. Jakékoliv střídavé starty z vyšších soutěží jsou Článkem 13, odstavcem l) Rozpisem soutěže zakázány. Dále cituji Článek 23 "V případě, že by vznikla potřeba některé ZÁSADNÍ články a body doplnit nebo změnit, je možné toto učinit jen se souhlasem všech oddílů (například emailovou korespondencí)." To je hodně veliký nesoulad, přesto ke změně došlo - nepovažuji to korektní. Jak Jirko okecáš tyto argumenty?
V závěru snad jenom tolik, že na jakékoliv diskuzi prezentuji výhradně své soukromé názory a postoje - ne klubové. Pokud se klub rozhodne vetovat nějakého rozhodčího určite tak učiní z vlastní vůle. Já do chodu klubu určitě zasahovat nehodlám.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: .Pro Rens

(Fanda, 3. 12. 2012 15:45)

Dobrý den, také by mě zajímalo jak to tedy je, jelikož Renda napsal pravdu s tím že by měli souhlasit všechny kluby jak je to psané ve stanovách. Podle čeho jste tedy posoudili, že stačí pouze většina hlasů?

úprava

(Rens, 1. 12. 2012 0:40)

20 sekund před koncem utkání...