Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

HC Kohouti Česká Třebová ke kontumaci

20. 11. 2013

Hokejový klub HC Kohouti Česká Třebová byl o kontumaci zápasu našeho béčka s Dlouhoňovicemi informován jako poslední, prostřednictvím e-mailu se tak stalo v pondělí 18. listopadu. I když se o tom v hokejových kuloárech mluvilo minimálně jeden týden, čekali jsme na oficiální sdělení z okresního svazu ledního hokeje. Dnes přinášíme reakci našeho klubu.

Vyjádření vedoucího mužstva a hráče HC Kohouti „B“ Radka MORKESE:

„Na zápas oblastní ligy s Dlouhoňovicemi nás v neděli 10. listopadu vyrazilo z České Třebové celkem devět, osm hráčů do pole a jeden brankář. Jeden hráč se omluvil na poslední chvíli před odjezdem, další dva hráči byli na hokejbalovém utkání v Pardubicích a do Rychnova nad Kněžnou měli přijet těsně před zahájením našeho zápasu. Kvůli tomu, že byl jejich pardubický zápas prodlužován, tak přijeli na hokej v polovině první třetiny. Okamžitě se převlékli a do hry se zapojili od začátku druhé třetiny.

Protože jsme s nimi počítali, tak jsme na soupisce měli uvedeno celkem jedenáct jmen (10 hráčů + 1 brankář). Do zápasu nás nicméně od první minuty z výše uvedených důvodů nastoupilo pouze devět (8+1). Rozhodčí Jiří Veselý si nás ještě před zápasem zavolal a řekl, že nás je málo, že nás podle pravidel musí být nejméně deset (9+1). Řekl jsem mu, že další dva hráči jsou na cestě a že dorazí zhruba během deseti minut.

Rozhodčí Veselý odvětil, že čekací doba je 20 minut, ale že pokud se domluvime se soupeřem, tak můžeme začít okamžitě hrát. Soupeř s tím souhlasil, což potvrdil podpisem v zápise o utkání. Podotýkám, že zápis podepsal vedoucí mužstva Dlouhoňovic Miroslav Keprta, který je zároveň místopředsedou výkonného výboru okresního hokejového svazu.

U tohoto jednání a podpisu byl přítomen rozhodčí Jiří Veselý, který je předsedou výkonného výboru okresního hokejového svazu a předsedou komise rozhodčích. Dále byli přítomni kapitán České Třebové Libor Teplý, kapitán Dlouhoňovic Jaroslav Macháček, za HC Kohouty Česká Třebová hráči Tomáš Čejka s Radkem Morkesem a taktéž jeden hráč týmu Dlouhoňovic, na jehož jméno si nepamatuji.

Zápas oblastní ligy se bez problémů odehrál, na ledě jsme vyhráli 3:1. Zdůrazňuji, že v průběhu utkání, ani po jeho skončení se v Rychnově nad Kněžnou o nějakém protestu nebo dokonce o kontumaci zápasu vůbec nemluvilo.

Druhý den, v pondělí 11. listopadu, jsem se o kontumaci dozvěděl z telefonického rozhovoru s předsedou sportovně - technické komise okresního hokejového svazu Radko Jasanským.

Moje argumenty, že zápas byl zahájen a odehrán po dohodě s rozhodčím a také se soupeřem, který s tím souhlasil, ho nezajímaly. Tvrdil, že došlo k hrubému porušení pravidel a zápas proto bude muset být kontumován.

Sportovně – technická komise se sešla ve čtvrtek 14. listopadu. Jak vyplývá z oficiálního zápisu, který byl našemu klubu odeslán 18. listopadu, tak z jejich pěti členů byli jednání přítomni pouze dva (Jasanský, Macek). Sportovně-technická komise přesto rozhodla o kontumaci výsledku ve prospěch Dlouhoňovic (5:0) a záležitost předala k dalšímu řešení disciplinární komisi okresního svazu ledního hokeje.“

Stanovisko předsedy klubu HC Kohouti Česká Třebová Vladimíra Vaňka:

„Případ má dvě roviny.

Jistě, podle přísného výkladu došlo k porušení hokejových pravidel. Hlavním viníkem zůstává rozhodčí Jiří Veselý, který věděl, že zápas může zahájit pouze tehdy, když oba týmy mají před jeho zahájením na hrací ploše minimálně jednoho brankáře a devět hráčů.

Nabídl oběma stranám chlapské řešení. Ty jej sportovně přijaly a bez zbytečného otálení si to férově rozdaly na ledě.

Abych pravdu řekl, na celé věci mi nejvíc vadí chování předsedy STK a externího spolupracovníka našeho klubu Radko Jasanského. Ten se totiž jako chlap v žádném případě nezachoval.

Přijde mi takřka neuvěřitelné, že ve středu 13. listopadu, po výhře áčka Kohoutů nad Lanškrounem (v době, kdy dobře věděl o chystané kontumaci), dokázal dlouho po utkání sedět v klubovně našeho klubu u stolu sponzorů (kterým on není) a ani slůvkem se nezmínil o tom, že béčko porušilo nějaké pravidla a že mu hrozí kontumace. Tvářil se jako kamarád a fanoušek našeho klubu, druhý den pak svým partnerům od stolu a vlastně celému našemu klubu plivl do tváře.

Hokejový klub HC Kohouti Česká Třebová se ničím neprovinil a proti kontumaci se proto písemně odvolá.

Případ je pro náš klub ponaučením. Své spolupracovníky si budeme vybírat mnohem pečlivěji.“

zdroj: http://www.kohouti-ceskatrebova.cz/o-klubu/zpravy-z-klubu/stanovisko-klubu-hc-kohouti-ceska-trebova-ke-kontumaci.html
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

U mě jasná kontumace

(JH člen VV, 22. 11. 2013 14:01)

Jako rozhodčí i jako funkcionář oddílu sebou vozím rozpis soutěže. Stačilo se před utkáním do nich podívat a bylo by jasné, že zápas skončí kontumací. Chyba byla jak na straně obou týmů, tak i na straně rozhodčích. Je jedno, jestli to byla Č. Třebová, Lanškroun, nebo Králíky. Prostě jednou je to v těch pravidlech tak a je to.
Napadat takhle Radka Jasanského se ze strany ČT určitě nehodí.

Re: U mě jasná kontumace

(lol, 22. 11. 2013 22:51)

Jasný, půlka týmu ze soutěže bilancuje na hraně udrženosti týmu a tady se budou podkopávat nohy.
Vaše slavný pravidla by měly řešit uplně jiný zálšžitosti - viz. neprůhledné starty hráčů "A" týmů z vyšších soutěží v naší soutěži.
Tady může maximálně přijít trest pro rozhodčího, který ovšem jednal v zájmu hokeje, nikoliv v zájmu řešení sportu od stolu!
Podívejte se v jakým stavu soutěž je, udělejte si pořádek s hlášením termínů zápasů a ostatními záležitostmi, které mají být prioritní a myslete hlavou !!!

Re: Re: U mě jasná kontumace

(Radko Jasanský - předseda STK, 26. 11. 2013 11:17)

Budu rád, když nám (STK) pomůžete objasnit, co myslíte těmi "neprůhlednými starty hráčů A mužtev", které se mj. sledují podle Zápisů z utkání a statistik kraje a dále nechápu Vaši poznámku "Podívejte se v jakým stavu soutěž je, udělejte si pořádek s hlášením termínů zápasů" někde bylo něco špatně??? a "ostatními záležitostmi, které mají být prioritní "- tak napište, co je prioritní, rádi si necháme poradit. Chceme totiž řídit soutěž férově pro všechny stejně... Můžete se klidně obrátit přímo s konkrétními věcmi na meil stkoslhuo@seznam.cz. Děkuji

Re: Re: Re: U mě jasná kontumace

(lol, 27. 11. 2013 13:49)

Když vám nastoupí hráč na registračku někoho jiného, jsou zápisky a statistky z kraje krapet plonkový.
Dodržovat se má včasné hlášení termínů zápasů v čemž teda vedení soutěže absolutně selhává. Když už jste tuto povinnost přehodily od loňska na týmy, tak máte také důsledně dodržovat její plnění !!!
A k této diskuzi? Doporučuji ponechat výsledek ze zápasu a jestli někoho (srabácky) trestat, můžete jen rozhodčího. Tohle není profesionální sport a chlapská domluva (vedoucích + kapítánů týmů + rozhodčích) má snad ještě váhu!

Re: Re: Re: Re: U mě jasná kontumace

(Hrčka J. STK OLLH, 28. 11. 2013 10:02)

Jestli-že někdo nastupuje na cizí registračku, tak nám poraďte, jak tuto skutečnost májí členové STK řešit před zahájením utkání??? To jako, že máme jezdit po všech zápasech a všechny hráče legitimovat?? Není to snad povinnost rozhodčích?? A není to náhodou i právo vedoucích týmů požádat o prověření totožnosti hráče u rouhodčích?? Není to dostatečně popsáno v řádech jak v tomto případě postupovat?? Pokusím se popsat vzni, význam a fukcionalitu svazu, komisí a soutěže. VV OLLH popřípadě STK provede uzávěrku přihlášek, navrhne hrací systém a po schválení systému Aktivem oddílů (nejvyšší orgán OLLH) provede rozlosování. Na určené termíny dle rozlosování si pronájem ledových ploch zajišťují jednotlivé týmy a to na základě návrhu a následného odsouhlasení na Aktivu oddílů. Soutěž se hraje dle předpisů ČSLH a veškeré odchylky, jako například min.počet 10+1 snížený na 9+1, navrhují komise OLLH popřípadě zástupci oddílů na Aktivu a tyto změny, úpravy přizpůsobované soutěži odsouhlasuje Aktiv oddílů. Všechny složky vedení svazu a soutěže OLLH jsou orgány pověřené Aktivem oddílů k řízení a dohledu nad regulérnosti soutěže. Takže když dostane STK na stůl zápis o utkání, provede kontrolu a dle nastavených norem vynese verdikt nad případnou neregulérností utkání. V tomto případě souhlasím, vina jednoznačně padá na hl.rozhodčího, ovšem právě "chlapskou dohodou" a podpisem této dohody do zápisu o utkání, se takzvaně nechali "chlapáci" do tohoto porušení pravidel "namočit". A k té "váze chlapské dohody", pokud by toto mělo být argumentem nadřazeným nad přijatou normu, v tom případě nechápu k čemu orgány svazu a svaz existují!! Přece úplně by stačilo, když se "chlapácí" dohodnou kdy a kde a ským si zahrají, kdo z "chlapáků" utkání odpíská atd. Vlastně rozhodčího nepotřebujete, stačí když se v případě sporného momentu na ledě "chlapsky" domluvíte, zda to byl faul nebo nebyl a popřípadě na jakou dobu ho postavíte mimo hru. Pokud chcete aby soutěž vykazovala regulérnost, pak se musí hrát podle přijatých norem a musí se dohlížet na dodržování těchto norem. Tato konkrétní norma "chlapskou dohodu" neobsahuje a proto nelze tuto dohodu akceptovat!!! Doufám, že toto vyjádření je již dostatečně srozumitelné, jasně popisující vznik norem a význam jejich uplatňování atd. Vemte takzvaně mozek do hrsti a začněte ho používat, ovšem toto neplatí v případě, že toužíte po anarchii a znevážení soutěže. Přeji hezký den!!!

Re: Re: Re: Re: Re: U mě jasná kontumace

(lol, 28. 11. 2013 10:59)

Přesně jsem čekal nafouknutí argumentu a vpálení xx nesmyslů o tom, že vlastně celá soutěž může být řízena "chlapskou dohodou".
Napíšu to tedy jinak - hráči byly prokazatelně na cestě a přijeli v půlce první třetiny, zřejmě aby se rozhýbali tak šli až od druhé (to je pouze má domněnka, že přijeli v půli úvodního dějství je fakt). Každopádně třetina se z praxe hraje reálně nějakých 30, max 35 minut, tzn. kdyby se 20 min dle návrhu rozhodčího čekalo, hráči by to stihnuli a je jedno zdali by si brusle zavazovali na střídačce nebo ne.
Rozhodčí pouze nabídnul zkrátit čekací dobu, respektive ji vypustit, aby se zápas zbytečně neprodloužil. Porušení v pravidlech proto nevidím jako striktní, jelikož si Třebová nezavolala dva hráče, když zjistila že jich je 7. Podotýkám, nejsem činovník ani hráč Třebové a nemám s jejich klubem vůbec nic společného, ale pokud tady došlo k dohodě všech stran, tak je prostě hnus to následně řešit kontumací a pevně věřím, že názor pana Hrčky nevychází z jeho vztahu k Dlouhoňovicím, které jsou v kontumaci zvýhodněným týmem.
Druhým faktem, dle zápisu výše je, že o trestu rozhodli dva z pěti orgánů STK. Jak je možné že se u tak závažného případu, kterým kontumace bezpochyby je, nesešla nadpoloviční většina STK a rozhodli o tom pouze dva lidi ?
Nejde mi o anarchii, či rozvracení, ale jde o pořádek, reálné posuzování a rozumný náhled na věci.
Reakci na nahlašování termínů zápasů nějak nevidím.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: U mě jasná kontumace

(Hrčka J. STK OLLH, 28. 11. 2013 11:46)

Bohužel, podstata a precedenc vám uniká. Počet členů STK v tomto případě byl dostačující. Přestupek byl jednoznačný a transparentní, jednoznačně a transparentně byl i posouzen a dále postoupen. O tom, že tato situace se měla řešit jinak, jsem se již zmínil. V době zahájení utkání musí být k dispozici počet hráčů 9+1. Podle informací a i dle moji účasti na ZS RK se zkrátka zvolila špatná varianta, bohužel hl.rozhodčí a vedoucí týmů zde nevyčerpali všechny dostupné možnosti a svým jednáním se dopustili přestupku vůči pravidlům. Vaše spojování moji osoby a moji funkce na svazu s týmem Dlouhoňovic je vskutku zbabělost. U týmu Dlouhoňovic již nějaký čas nepůsobím a spojování na základě historie je opravdu ubohost. Zpochybňování charakteru tímto způsobem je nekorektní a urážející. Tým Č.Třebové má možnosti dle řádu soutěže oslovit VV svazu a následně nejvyšší orgán Aktiv oddílů s žádostí o přehodnocení postihu za přestupek jehož se tým dopustil. STK NEMÁ JINOU MOŽNOST, již se to prosím snažte pochopit. Termíny zápasů: nerozumím co je pro vás nedostačující. Všechny termíny 1.kola soutěže jsou již od října nahlášeny, termín pro 2.kolo ještě není naplněn, přesto převážná část účastníků má i tuto pivinnost splněnou. S výjimkou přírodních ledů, ale to snad není potřeba vysvětlovat, stejně tak i play-off.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: U mě jasná kontumace

(lol, 29. 11. 2013 11:03)

Vážený pane Hrčko, ve svých zápalech emocí, které nezřídka kdy přesáhnou bod varu, jste v reakci volil slova, aniž by ste si pořádně přečetl co jsem psal.
Napsal jsem, že PEVNĚ VĚŘÍM, že Váš NÁZOR nevychází ze vztahu k DLouhoňovicím. Nespojoval jsem (a už vůbec ne zbaběle) žádnou vaši funkci s realitou prohřešku o kterém se zde píše. Jsem přesvědčen, že sem píšete svůj názor jako občan Hrčka, nikoliv oficiální prohlášení oficiálního člena STK z pověření STK či vedení OLLH (pokud se pletu, tak sorry).
Když jsme u té "zbabělosti", tak byste mi / nám mohl vysvětlit, proč jste nezasáhnul přímo na zimním stadionu, když jste tam byl? Proč nedošlo od Vás jako od orgánu STK k upozornění týmů a rozhodčích, když už jste tak strašně objektivní a nestranný a viděl jste, že se porušují pravidla? Tou větou, že jste na zimáku byl jste z této dikuze udělal naprostou frašku!

Ohledně termínů je absolutní lež, že od října jsou nahlášeny všechny zápasy, stejně jako nepochopitelný los, který např. žamberku nalosoval domácí utkání na listopad, aniž by byl povinný žamberk zajišťovat termíny domácích zápasů na jiném zimním stadionu. Že by se z první části soutěže udělala třeba inlina liga? Nebo se předpokládá, že venkovní ledy budou při +15 °C ?

Z mého pohledu je tato diskuze již off topic, ale než mě začnete nazývat zbabělcem a psát že jsem Vás snad urazil, laskavě si pořádně přečtěte o čem se píše a lidově řečeno zameťte před svým prahem.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: U mě jasná kontumace

(Hrčka J. STK OLLH, 30. 11. 2013 8:34)

Jste prostě žvanil a žvanilem zůstanete. Moje emoce do bodu varu uvádí lidská hloupost a zaslepenost zejména neustále se opakující ve stejném bodě. ( to píšu jako občan Hrčka). Dále již jen zkráceně, přečtěte si řády od A-Z, pak se snažte pochopit jejich smysl a pokud přijdete na cokoliv co by mohlo narovnat rovinu a zlepšit úroveň soutěže, včetně termínů na stadionech atd., velice rádi Vás uvidíme na zasedání STK i VV OLLH UnO (každý čtvrtek). Již Vám to nabízel i p. Jasanský.
Mimo jiné na ZS RK jsem dorazil cca v 15minutě hrací doby II.třetiny jako občan, bez jakékoliv delegace na utkání, o přestávce jsem byl informován o problémech před zahájením utkání. Chytrýmu již snad zbytečné dále cokoliv vysvětlovat, zdůvodňovat atd. Děkuji že jste diskuzi sám ukončil off-topic.


Re: Re: Re: Re: Re: Re: U mě jasná kontumace

(Tomas, 29. 11. 2013 13:54)

Zbývající dva hráči přijeli na stadion během první třetiny a to přesně v čase 18:30 a ne v destáte minutě

Emoce - sport - pravidla

(Hlas přihlížejícího, 26. 11. 2013 8:47)

Vážení, jelikož mám jistý vztah k této soutěži dovolím si příspět.
Až opadnou emoce, což by mělo být co nejdříve, svolejte jednání VV okresního svazu a celou věc proberte racionálně. Doporučuji za zavřenými dveřmi. Viník se hledá obvykle tam, kde je to pro navrhovatele nejméně bolestné. Pravidla jsou daná, byť bohužel existují jisté vyjímky. STK musí nutně oddělit osobní pohled, fandovství a jednat výhradně dle řádů. Dle mého názoru existuje nejlepší řešení, jak věc vyřešit, ale zde to psát nehodlám. Pokutě v tuto chvíli nesmí ujít hl.rozhodčí, ale i oddíl ČT za nemístnou ventilaci případu, která vnáší mnoho zbytečných emocí do případu. Rozhodnout by se mělo s chladnou hlavou a ve prospěch sportu. Schválně, jestli na to vedení svazu příjde. Já to jen naznačím, 500, 1000, NU/nákl 1/2. Šťastnou cestu k výsledku. :o)

Ostuda

(Honza, 25. 11. 2013 5:31)

Proč sem píšou lidi co se ani neumí podepsat? Myslím tím celé jméno a příjmení. Když chcete spravedlnost tak se alespoň pod vaše výplody podepište. Neboť toto je ubohé.

Pane předsedo HC Č.Třebová

(Hrčka J. STK, 23. 11. 2013 12:24)

Vaše vyjádření a napadání mne přímo šokuje!! Takové verbální napadání soutěže, systému a řádů z úst nejvyššího funkcionáře klubu je naprosto neomluvitelné. Ventilujete zde svoje emoce, obviňujete a urážíte bez jakékoliv sebereflexe. Jednou řády zcela jednoduše a jednoznačně stanovují minimální počet hráčů k zahájení utkání. Hlavní rozhodčí se zde dopustil hrubého porušení pravidel a nese veškerou vinu za vzniklou kauzu. Orgán STK pak již pouze splnil svoji povinnost. A na závěr k té "chlapské dohodě", příště se zase chlapský dohodnete, že nastoupíte jen se sedmi hráči a nebo se chlapsky dohodnete na výsledku?? Žádná norma nezná tzv.chlapskou domluvu. Mimo jiné pane předsedo, zrovna tato norma zajišťuje bezpečnost hráčů a jejich vlastní zdraví!! Očekávám od Vás pane předsedo HC Č.Třebová, že po vychladnutí emocí dokážete čistou hlavou vydat profesionální stanovisko s patřičnou omluvou.

Vyjádření

(Tomas, 21. 11. 2013 11:29)

Tvářil se jako kamarád a fanoušek našeho klubu, druhý den pak svým partnerům od stolu a vlastně celému našemu klubu plivl do tváře. - Jednal podle pravidel a už plive do tváře!!!!! Neskutečný

Re: Vyjádření

(Reakce, 22. 11. 2013 10:23)

Jedná se i vyjádření v duchu fair play. Jinak je jasné, že od samého začátku se nejednalo podle pravidel..

Vyjádření ?

(Aladin, 21. 11. 2013 19:31)

Co to je za lidi v tom OLLH to je samej podraz za podrazem.Oni si snad myslej,že řídí NHL tak daj najevo svou "důležitost" jak jen to jde.

Reakce

(Fans, 20. 11. 2013 10:16)

Správně!