Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Kontumace výsledku DLO : ČT

14. 11. 2013

Utkání č.24 HC Dlouhoňovice : Kohouti Č. Třebová "B" bylo kontumováno 5 : 0 ve prospěch Dlouhoňovic. Důvodem bylo porušení čl.9 rozpisu soutěže o minimálním počtu hráčů pro zahájení utkání.

Článek 9 - Zahájení utkání:

Utkání může být zahájeno, jestliže družstva mají k dispozici (na hrací ploše před zahájením utkání) minimálně 1 brankáře a 9 hráčů! Pokud tomu tak není, utkání NESMÍ být zahájeno jako mistrovské!!!

Skutečný čas zahájení utkání musí být uveden v příslušné rubrice v Zápisu o utkání. V případě, že je tento čas odlišný od rozpisem stanoveného začátku o více než 10 min., je rozhodčí povinen zdůvodnit tuto odchylku v poznámkách o utkání (viz čl. 6 RS).

Toto  je NUTNÉ zapsat do zápisu  s podpisem obou vedoucích – následně již nelze napadnout.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dotaz

(anonym, 17. 11. 2013 21:56)

Jak tomu bylo ve skutecnosti?Zaslechl jsem,ze slo o slovni domluvu obou tymu jeste před zápasem,ze se zapas regulerne odehraje,bylo rozhodčím tedy pisknuto a az po prohre Dlouhonovic se porazeni obraceli na pravidla.Jestli tomu tak je,OK,pravidla jsou pravidla,ale potom je to mezi nami nesportovni.

Re: dotaz

(Rens, 17. 11. 2013 22:56)

Můj názor je takový: pokud rozhodčí utkání zahájil - přestože bylo málo hráčů na jeho zahájení - muselo dojít ke vzájemné dohodě obou klubů. To muselo být uvedeno do zápisu a podepsáno oběma stranami. Pokud to tak bylo a DLŇ podávají protest, buď neznají pravidla, nebo je jejich morální kredit velmi nízký. Pokud tato dohoda byla pouze ústní, s tím, že poslední chybějící hráč dorazí později, podělal to hl. rozhodčí. V tomto případě p. Veselý, což je předseda Komise rozhodčích a pravidla má asi v malíku. Ať je to tak nebo tak, dosažený výsledek bude zachován, protože jediný, kdo zde pochybil, byl hl. rozhodčí, který dopustil sehrání takovéhoto utkání. A to si myslím, že spraví obligátní pokuta 200,- v neprospěch p. Veselého. Otázkou zůstává, kdo se v této kauze angažuje, zda je to vedení DLŇ nebo vedení Oblastní ligy. V prvním případě je to - jak jsem již naznačil - morální selhání jedince z vedení HC DLŇ (na toto rozhodnutí nemají samotní hráči sebenšího vlivu), v druhém případě si "bafuňáři" sami sobě tak trochu škodí.

Re: Re: dotaz

(Hrčka J. STK OLLH, 27. 11. 2013 9:13)

Rendo, vše co tady uvádíš je zcela mimo realitu. Částečně to lze omlouvat tvoji nedostatečnou informovaností, ovšem zpochybňování morálního kreditu týmu Dlouhoňovic je i přesto tvým neomluvitelným selháním. Co by mělo následovat ze tvé strany je jak doufám zbytečné ti připomínat. Nyní k situaci samotné, celou kauzu má na svědomí hlavní rozhodčí utkání a jakékoliv snahy o "chlapské řešení" a dokonce fair-play dle výkladu zúčastněných není polehčující okolností. Aby k podobným selháním nedocházelo a hrálo se dle herního řádu a příslušných norem, STK svazu doporučuje nebo snad dokonce nařizuje, aby vedoucí týmů u sebe měli vždy rozpis soutěže s veškerými předpisy. Pokud by se do nich kterýkoliv ze zúčastněných tzv."chlapské dohody" podíval, věděl by předem, že takto nelze vzniklou situaci řešit a určitě by přišli na průchodnější řešení. Zápis o utkání na kterém mimo jiné je uvedeno a podrobně popsáno za jakých okolností bylo utkání zahájeno nemůže STK schválit, to ti snad nemusím vysvětlovat. STK nefunguje a ani nejedná podle momentální nálady, ani na základě shody názorových rovin jednotlivých členů komise, ale jedná podle schváleného herního řádu a příslušných norem a to, jak si já myslím, je daleko blíže k fair-play ve prospěch zúčastněných v soutěži, než jakákoliv "chlapská dohoda". Když to uzavřu, zápis o utkání obsahoval skutečnosti které STK nemůže přehlédnout a dle norem nařizující postupy při jednání komise, nemohl kdokoliv z členů jednat jinak než jednal. STK svazu pouze splnila svoji povinnost, penalizovaný tým může využít dalších opravných prostředků ale již mimo pravomoc STK jehož rozhodnutí v rámci své pravomoce je nezpochybnitelné.

:-)))))

(Vojáček Jakub, 18. 11. 2013 8:00)

Clanek 9 si strcte za klobouk at si ho v STK a vceci kolem OHL prectou stokrat do kola a pochopite vyznam tohoto clanku. Mate tam chybu panove.