Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Otázky před sezonou - ŽAMBERK

10. 10. 2016
Vedoucím družstev jsem položil čtyři otázky před sezonou:
1/ Jaká byla a je příprava na novou sezónu (máte odehrané nějaké zápasy a s jakými výsledky)?
2/ Máte nějaké nové hráče?
3/ Vaše cíle?
4/ Co by se oproti minulé sezóně v soutěži mohlo změnit, nebo vylepšit?
 

1/ Letos byla příprava zdaleka nejhorší, co pamatuji. Nasmlouvané tréninkové jednotky nemohly být čerpány, protože extrémně teplé září zapříčinilo výpadky na ZS v Rychnově n. Kn. Na ostatních stadionech už nebylo možné získat hodinu ledu v rozumný čas a tak se příprava omezila pouze na tělocvičnu. Aktuálně (9.10.) máme za sebou pouhé 3 tréninky na ledě a to je žalostně málo. 

 

2/ Tato otázka se mi těžko komentuje. Dobře víme, co je bolestí okresního hokeje - mužstvo Králík a ne jenom oni, by o tom mohlo napsat silnou knihu. Pohodlnost hráčů, kteří se schovávají do městských lig, je pro mne zarážející. Jejich úroveň je s Oblastní soutěží nesrovnatelná, ale jim to stačí. Nemusí trénovat, chvíli jsou za hvězdy a nějakou korunu také ušetří. Vloni jsme doplnili dva hráče + golmana právě z odstoupivších Králík. Zbytek jejich mužstva se prostě vypařil. Noví hráči nejsou a naši odchovanci jsou ještě příliš mlad& iacute;. V současné době nemáme ani na co nové duše nalákat. Dostavba zimního stadionu v Žamberku se stále odkládá a tak stabilní zázemí a kvalitní ledovou plochu nabídnout nemůžeme. Studií na dostavbu bylo zaplaceno mnoho a tak se už snad nějaká přetaví v projekt, který se zrealizuje. Jsme optimisté.

 

3/ Cíle si klademe spíše dlouhodobé. Máme výborně rozjetou práci s mládeží a tak úkolem starších borců je udržet se v soutěži nejméně do doby, kdy budeme moci začít začleňovat vlastní odchovance, kteří nám omladí krev a zrychlí hru. Do té doby, věřím, už budeme mít i střechu nad hlavou. Cíl pro letošní sezónu je tedy jasný. Zatnout zuby a táhnout, nedopustit demoralizaci mužstva a pokusit se mít z hokeje radost.

 

4/ Postupem času se podařilo veškeré vážné problémy z chodu soutěže odstranit. Přispívají k tomu aktivy oddílů, na kterých se veškeré problémy připomínkují a řeší. Velmi oceňuji práci lidí ve vedení soutěže a vstřícný přístup jednotlivých zástupců oddílů, vzájemně si můžeme důvěřovat - komunikace funguje na vysoké úrovni. Soutěž by si určitě zasloužila větší prezentaci a za sebe bych si přál aktivní webové stránky.

 

Přeji všem pevné zdraví, dobrou vůli a radost z hokeje!

 

Renda

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář