Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Rozhodnutí STK a DCK

16. 12. 2017

ROZHODNUTÍ STK č.1 ze 14.12.2017

V souvislosti zápasu OLLH OSLH ÚO č.111 Žamberk – Čestice, hraného dne 8.12.2017 na ZS v Žamberku došlo k několika událostem, které řešila STK.

1) Pozdní příjezd mužstva HC Sokol Čestice na utkání.

STK bere toto "nedorozumění" na sebe a možstvo HC Sokol Čestice nebude trestáno.

Došlo k tomu proto, že STK řádně neinformoval Čestice, že závazné roslosování je na webu Hosys

a Čestice se domnívali, že utkání se hraje na ZS v Rychnově nad Kněžnou, kam přijeli.

Nicméně oddíl HC Sokol Čestice by měl sledovat podrobně situaci ohledně zápasů a vlastních tréninků a proto STK zamítá žádost mužstva HC Sokol Čestice o proplacení tréninkové jednotky dne 8.12.2017 na ZS v Rychnově nad Kněžnou.

2) V zápase v čase 32,10 došlo k faulu hráče Žamberka č.8 Tomáše Brožka, který měl za následek

prudký náraz na mantinel a vážné zranění hráče Čestic Jana Javůrka v takovém rozsahu, že hráč musel být ošetřován přímo na ledě přivolanou Rychlou záchranou službou a několik minut se nehrálo. Zraněný hráč byl převezen do nemocnice, kde byl několik dní hospitalizován.

Hráči Tomáši Brožkovi byl v zápase udělen trest TH za napadení, které mělo za následek zranění protihráče. STK standartně informovala a odeslala zápis k rozhodnutí DCK, které vyneslo trest.

3) Po telefonické konzultaci hlavního rozhodčího zápasu Jiřího Hlavy s předsedou STK Radko Jasanským v průběhu přerušení zápasu při ošetřování, byla konzultována možnost ukončení zápasu v čase 32,10, přičemž rozhodnutí o výsledku v okamžiku tohoto telefonátu nebylo vyřčeno. Následně byl zápas hlavním rozhodčím skutečně ukončen za stavu 1:3 ve prospěch hostů.

Po zvážení všech okolností a po konzultaci členů STK a VV OSLH ÚO, rozhodla STK takto:

           a) Co se týče ukončení zápasu, podle SŘ čl.340 e) – má rozhodčí právo ukončit utkání

“pro velmi vážné zranění hráče, funkcionáře družstva nebo rozhodčího”, což se v tomto případě stalo a rozhodnutí hlavního rozhodčího je V POŘÁDKU

           b) Co se týče výsledku utkání, podle SŘ čl.410 a)  “O výsledku utkání, které nebylo odehráno nebo bylo předčasně ukončeno nebo bylo zahájeno po čekací době nebo v němž došlo k závažnému provinění družstva nebo družstev, rozhodne Řídící orgán soutěže a může ponechat výsledek dosažený na hřišti".

STK ponechává dosažený výsedek na hřišti v čase přerušení, tzn. SK Žamberk – HC Sokol Čestice 1:3, s tím, že budou zachovány všechny statistiky z utkání.

Za STK předseda

Radko Jasanský  

Rozhodnutí   DCK  č. 2    ze dne 14.12.2017

SK Žamberk 

V utkání č.101  SK Žamberk -  HC Sokol Čestice

byl hráči SK Žamberk – č. 8 Brožek Tomáš udělen Trest ve hře za napadení protihráče se zraněním

DCK uděluje hráči trest dle disciplinárního řádu ČSLH přílohy 2A  -  čl. 5 odst. d)  ZČ na 4 utkání + FP 300 Kč + 300,- Kč poplatek za projednání.

Peníze budou odečteny z jistiny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář